Dziewczęca Służba Maryjna

Dziecięca Służba Maryjna ( DSM) – Promyczki Maryi

W myśl słów Ojca świętego Jana Pawła II ” aby z Chrystusem odnawiać i pogłębiać osobistą więź przez korzystanie Sakramentu Pokuty i Eucharystii zgłębiać problemy życia wewnętrznego i apostolstwa w młodzieżowych zespołach, ruchach i organizacjach kościelnych”. W naszej p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest możliwość włączenia się dzieci do działającego już DSM – Promyczki Maryi.

Obecnie Spotkania odbywają się w szkole raz w tygodniu w poniedziałek godz. 12:45 – grupa młodsza, natomiast grupa starsza o godz. 13:40, prowadzone przez s. Annę Korbaś. W czasie spotkań uczymy się o Bogu, o Matce Bożej a także pieśni, by brać czynny udział w liturgii oraz różnych przedstawieniach związanych z rokiem liturgicznym.

Staramy się wypełniać pięć zadań dziecka Maryi na wzór Matki Niepokalanej.

1. Być posłusznym Bogu, rodzicom i wychowawcom
  2. Szanować innych i żyć z nimi w zgodzie
  3. Dzielić się z otoczeniem radością i przyjaźnią
  4. Odważnie i zawierzeniem Bogu przyjmować rzeczy trudne
  5. Kochać Jezusa

Przyjęcie kandydatów do DSM – u odbywa się w dzień Matki Bożej Niepokalanie Poczętej 8 grudnia. Wówczas kandydaci otrzymują Cudowny Medalik i składają przyrzeczenia.

Spotkania kończą się wspólną modlitwą, powierzeniem siebie, naszych rodzin oraz całą wspólnotę parafialną Matce Bożej. Zapraszamy do zaangażowania wszystkie dzieci, by rozwijać w sobie otrzymane talenty.

Więcej na ten temat www.dsm.diecezja.tarnow.pl