Róże Różańcowe kobiet i mężczyzn

Od wielu lat w parafii istnieją Róże Różańcowe mężczyzn, ojców i kobiet, matek. Jest tych Róż trzynaście. Każdego miesiąca w II niedzielę na Mszy świętej o godz. 8.00, jest Nabożeństwo stanowe dla Ojców i matek i zmiana tajemnic Różańca świętego. Z tej okazji odmawiamy 1 dziesiątek Różańca Świętego. Codziennie modlimy się w różnych intencjach. Podczas modlitwy rozważamy tajemnice różańcowe.

Obietnice różańcowe złożone przez Najświętszą Marię Pannę św. Dominikowi:

• Tym, którzy będą pobożnie odmawiali Różaniec, obiecuję szczególną opiekę.
  • Dla tych, którzy będą wytrwale odmawiali Różaniec, zachowam szczególne łaski.
  • Różaniec będzie potężną Bronia przeciw piekł; zniszczy występek i rozgromi herezję.
  • Różaniec doprowadzi do zwycięstwa cnoty i dobra, miejsce miłości do świata wprowadzi miłość do Boga i obudzi w sercach pragnienie szukania nieba.
  • Ci którzy zawierzą Mi przez różaniec nie zginą.
  • Ci, którzy będą z pobożnością odmawiali mój Różaniec, rozważając jego tajemnice, nie zostaną zdruzgotani nieszczęściem ani nie umrą nie przygotowani.
  • Ci, którzy prawdziwie oddadzą się memu Różańcowi, nie umrą bez pocieszenia Kościoła.
  • Ci, którzy będą odmawiali różaniec, znajdą podczas swego życia i w chwili śmierci światło Boże oraz pełnię Bożej łaski i będą mieli udział w zasługach błogosławionych.
  • Szybko wyprowadzę z czyśćca te dusze, które z pobożnością odmawiały Różaniec.
  • Prawdziwe dzieci mojego różańca będą radować się wielką chwałą w niebie.
  • To, o co prosić będziecie przez mój różaniec, otrzymacie.
  • Ci, którzy szerzyć będą nabożeństwo do mojego różańca, otrzymają ode mnie pomoc w swych potrzebach.
  • Otrzymałam od mego Syna zapewnienie, że czciciele mego różańca będą mieli w świętych niebieskich przyjaciela w życiu i w godzinie śmierci.
  • Ci, którzy wiernie odmawiają mój różaniec, są moimi dziećmi – prawdziwie są oni braćmi i siostrami mojego Syna Jezusa Chrystusa.
  • Nabożeństwo do mego Różańca jest szczególnym znakiem Bożego upodobania.

Czyż więc nie warto modlić się na różańcu?

Więcej na ten temat: www.rozaniec.dominikanie.pl