33 Niedziela zwykła 15.11.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1)     Przypada dzisiaj IV Światowy Dzień Ubogich. Modlimy się za tych, którzy na świecie cierpią głód i niedostatek, by spotkali na swej drodze ludzi życzliwych. By syta część świata, która marnuje miliony ton żywności chciała dzielić się z głodnymi.

2)     Różaniec z wypominkami codziennie o godz. 1630. Jeśli w wypominkach rocznych są jakieś nieścisłości, pomyłki czy braki, proszę podejść do zakrystii i dokonać korekty.

3)     W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:

·        We wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak.

·        W środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz.

Nowenna do MBNP o godz. 1700.

·        W piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapł.

·        W sobotę - wspomnienie Ofiarowania NMP.

·        W niedzielę -  Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszach św. wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi – Królowi. Przez pobożne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4)     Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek i wtorek rano i wieczorem; od środy tylko wieczorem.

5)     Do wieczności z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał śp. Stanisławę Porębską z Zamakowiska. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1300. Pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała i modlitwa różańcowa. Polećmy naszą siostrę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

6)     Bardzo dziękuję za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu. Na ten tydzień proszę Państwa:

·        Iwonę i Dawida Malików

·        Paulinę i Krystiana Porębskich

·        Jadwigę i Wacława Porębskich

·        Paulinę i Dawida Śmigowskich

7)     U ministrantów i w zakrystii można nabyć prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Miłujcie się,  dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra i Mały Promyczek.